• pl
  • en
  • win-1251
  • de

TECHNIKA SZCZOTEK PRZEMYSŁOWYCH - PRODUCENT POLSKI

Szczotki pasowe

Szczotki pasową mogą być wykonane na bazie cienkiej zbrojonej taśmy gumowej, pasa skórzanego, zbrojonego płaskiego lub zębatego pasa poliuretanowego lub pasa klinowego. Mogą być być zamknięte lub bez końca. Stosowane są do czyszczenia taśm transporterów stalowych - i nie tylko - w sposób ciągły w kierunku poprzecznym do ich ruchu. Używane są również do transportu delikatnych, lekkich detali. Wraz z rozwojem techniki budowy różnych maszyn, szczotki pasowe mają coraz szersze zastosowanie.
Posiadamy nową, nowoczesną, sterowaną numerycznie maszynę do produkcji szczotek pasowych. Jest to jedyna w Polsce innowacyjna automatyczna maszyna do produkcji szczotek pasowych o szerokości 5-150mm i maksymalnej długości pasa zamkniętego 5000mm. Pas otwarty (bez końca) - dowolna długość
 
 

Szczotki listwowe płaskie

Szczotki listwowe są to szczotki powstałe na bazie płaskiej bryły. Najczęściej podstawa (korpus) szczotki wykonywana jest z tworzywa, którego parametry lub gatunek mogą różnić się - zależnie od zastosowania i warunków pracy. W ramach tej rodziny szczotek geometria korpusu, wysokości części pracującej, twardość włókna lub zastosowanie są praktycznie nieograniczone. Do najczęstszych aplikacji należą: uszczelnienie, zgarnianie, podtrzymywanie transportowanego/składanego produktu lub odkurzanie.

Wielkogabarytowe szczotki listwowe zwane są szczotkami płytowymi.